SektörelÇözümlerimiz

Açık Arazi Uygulamaları

Açık arazi tipi uygulamalarımız düz ve meyilli arazi üzerine uygulanabilmektedir. Vitamin Enerji, sahada uygulaması yapılacak tüm işlemlere ait mühendislik projelerini yaparak, anahtar teslimi uygulamasını gerçekleştirir. Müşterilerimize her bir uygulama kısımları için ayrıntılı bilgiler verilir. İdeal performans ve maksimum üretim hedeflenir.

Çatı Uygulamaları

Çatı kurulumu güneş enerji sistemlerinde, çatılara yerleştirilen güneş panellerinin gerekli standartları ve statik ihtiyaçları karşılamak üzere uygulamalarda özel çözümler sunulur. Her bir çatı birbirinden farklıdır ve çatının statiğini destekliyici nitelikte montaj işlemi ile beraber yağmur sızdırmazlık garantisi ile uygulanması gerekir. Tüm bunlar ayrıntıları ile hesaplanır ve uygulaması yapılır.

Tarımsal Sulama Uygulamaları

Tarımsal sulama uygulamalarında güneş enerji sistemleri kamu tarafından desteklenmektedir. Bu alanda yapılan uygulamalar birkaç yıl içerisinde kurulum maliyetlerini amorti edebilmektedir. Ayrıca sulama ihtiyacının yaz dönemlerinde artması ve aynı dönemin elektrik üretimi açısından en uygun dönem olması da sistem verimliliğini arttıran bir unsurdur.

Otopark Uygulamaları

Açık otopark alanları potansiyeli yüksek güneş enerji santralleridir. Otoparklara uygulanan güneş enerji santrali kurulumları ile fabrika, alışveriş merkezi ve kamu binaları gibi bunlara ait geniş ve açık otoparklar atıl bir alan olarak kalmak yerine mikro enerji üretim şebekesine dönüştürülür. Güneş panellerinin sabitlenmesi için ayrıca bir alan ayrılmaz ve alandan tasarruf sağlanır.